Алжир заинтересиран за придружување во БРИКС

1 min read

Алжирскиот претседател Абделмаџид Тебуне рече дека неговата земја е заинтересирана да се приклучи на групата БРИКС.

Во телевизиско интервју тој нагласи дека Алжир најмногу ги исполнува условите за приклучување кон групата.

Групата земји БРИКС ја сочинуваат Кина, Русија, Бразил, Индија и Јужна Африка.

kurir.mk

Претходно

На „Табановце“ се чека околу еден час, на „Богородица“ околу 40 минути

Следно

Мајмунските сипаници сè поголема закана: Пет работи што треба да ги знаете за болеста

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian