Илиевски третопласиран на првата трка од серијата на Ултра маратони

1 min read

На првата трка од серијата на Ултра маратони која се одржа во Робервал (Канада), на езерото Сен Жан, македонскиот пливач Александар Илиевски го освои третото место со време 7:18.48 часа.

Вториот наш претставник Евгениј Поп Ацев го зазема четвртото место со време 7:53.15.

Победник во машка конкуренција беше пливачот од Италија, Едуардо Стокионо со време 6:55.04.

Кај жените пливачката од Франција, Дорник Моргане ја освои првата позиција со време од 7:19.08 часа.

Од вкупно девет пливачи во машка конкуренција пет ја завршија трката.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Во Косово уапсени 18 лица осомничени за трговија со емигранти

Следно

Вил Смит мета на критики поради видеото во кое му се извинува на Крис Рок: Си го промовира брендот?

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian