Грузискиот репрезентативец Корсантиа е нов кошаркар на Гостивар

1 min read

Официјално, репрезентативецот на Грузија Гиорги Корсантиа ќе ги брани боите на кошаркарскиот клуб Гостивар.

Играчот е висок 207 сантиметри кој може да ги покрива позициите 4 и 5 и доаѓа од редовите на грузискиот шампион, Кутаиси.

Во тамошното првенство имаше одлична сезона и беше еден од најдобрите со просек од 17,7 поени и 10 скока по натпревар.

Од претходно е познато дека Ренато и Роберт Димитриевски продолжуваат во КК Гостивар. Тие кои се во клубот од самото основање ќе настапуваат за него осма сезона по ред. Следната сезона дресот ќе го носи и Војче Лефкоски.

Максим Митевски исто така го засили тимот доаѓајќи од МЗТ Скопје Уни Банка, а следната сезона како помошник тренер останува Никола Димитриевски.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Весникот „Eкспрес“ пренесува: Прободен и претепан британски војник во Скопје

Следно

Рачниот часовник на Адолф Хитлер продаден на контроверзна аукција за 1,1 милион долари

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian