ВИДЕО | Трик за прикривање на темните кругови под очите што го користи и Кајли Џенер

1 min read

Коректорот е докажан начин за прикривање на темните кругови, но повеќе „трикови“ од популарната социјална мрежа „ТикТок“ се секогаш добредојдени.

@makeupbyalissiac Mixing liquid blush with my concealer has changed my life #BeautyHacks #BeautyReview #makeuptutorial ♬ Under Eye Blush – SPENCER

Многу од тиктокерките истакнуваат дека ова е исклучително корисно решение, имено, се што треба да направите е да измешате малку крем или течно руменило со коректор и ќе добиете коректор специјално прилагоден на вашата кожа, кој може да се користи за неутрализирање на темните кругови. Со оваа техника ќе добиете и дополнителен ефект на осветлување на центарот на лицето.

@aliciarev wait… what? esto sí que no me lo esperaba😳 #makeup #tiktokespaña #parati ♬ Under Eye Blush – SPENCER

Овој трик го користат и шминкерите на Кајли Џенер, кој на нејзината кожа под очите и дава суптилен розов тон.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Општина Петровец ќе добие нова општинска зграда и пешачко-велосипедската патека

Следно

По 18 години македонска делегација предводена од Пендаровски на 2 Август во „Св. Прохор Пчински“

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian