ВИДЕО: Шкупи го промовираше Сенегалецот Алберт Ламане Диене

1 min read

Македонскиот шампион Шкупи му посака добредојде на своето на ново летно засилување, Алберт Ламане Диене.

Ламане Диене има 24 години, сенегалски репрезентативец и настапува на позицијата играч за врска во нападот.

Досега ги бранеше боите на Јарааф, во рамките од африканскиот Конфедерациски Куп имаше четири голови.

Фудбалерите на Гоце Седлоски се подготвуваат за двомечот од третото квалификациско коло во Лига Европа против против ирскиот Шамрок Роверс.

Во текот на вчерашниот ден чаирчани го промовираа Бесир Демири кој ќе биде освежување во одбранбениот дел на екипата.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Владејачката СНС го кандидираше Владимир Орлиќ за нов претседател на српското Собрание

Следно

ВИДЕО | Маж присуствувал на раѓањето на неговата ќерка: Неговата реакција ќе ве насмее до солзи

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian