ВИДЕО: Арсенал ја „прегази“ Севиља, гол-шоу на Габриел Жезус

1 min read

Во рамките од „Емирати купот“ денеска Арсенал ја играше практично генералната проба пред почетокот на новата сезона во Премиер лигата.

„Топчиите“, во чии редови капитен беше Одегард, со убедливи 6:0 ја совладаа шпанската Севиља, а хет-трик псотигна новото засилување Габриел Жезус.

Во текот на првото полувреме Сака ја отвори гол серијата од пенал во 10 минута, а само 180 секунди подоцна Жезус го реализираше првиот погодок за водство од 2:0.

Во 15 минута следуваше и вториот гол на Жезус после асистенцијата на Мартинели, а по вторпат во листата на стрелците се запиша и Сака (19`).

За 5:0 се погрижи Жезус во 77 минута, а конечниот епилог го постави Нкетиа во 89 минута по додавањето на Одегард.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Хаџигенов смета дека е потребна заедничка коалиција меѓу „Продолжуваме со промените” и „Демократска Бугарија”

Следно

Хороскопот на древениот Египет: Откријте го вашиот знак и неговото значење

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian