Тешка сообраќајка несреќа попладнево на патот кон Средно Водно

1 min read

Тешка сообраќајна незгода која можeла да заврши пофататално се случи попладнево на патот од комплексот „Панорама“ до Средно Водно. Во неа учествуваа две возила со скопски регистарски таблички. 

Во несреќата нема повредени, но возилата се видно оштетени. Полицијата се уште врши увид на местото на несреќата, а сообраќајот до Средно Водно се одвива во една сообраќајна лента. 

Причината за несреќата не е позната, а повеќе информации се очекуваат во текот на утрешниот ден. 

skopjeinfo.mk

Претходно

ФОТО | Бијонсе во необичен фустан: Голите гради мораше да ги покрие со едната рака

Следно

Петковиќ: Почнуваме со формирање на Заедницата на српски општини во Косово

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian