Ретро фото од Скопје: Студенти пред Универзална Сала во 70-тите

1 min read

Оваа ретро фотографија од Универзалната Сала во Скопје буди убави спомени.

Студенти пред Универзална Сала во 70-тите.

Во тоа време салата денски се користела, меѓу другото и како амфитеатар за предавањата на скопскиот универзитет. 

Токму во оваа сала се одржувале и Мајските оперски вечери! 

 

 

skopjeinfo.mk

Претходно

По 18 години македонска делегација предводена од Пендаровски на 2 Август во „Св. Прохор Пчински“

Следно

Хаџигенов смета дека е потребна заедничка коалиција меѓу „Продолжуваме со промените” и „Демократска Бугарија”

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian