Официјално: Дејан Манасков е нов играч на Вардар 1961

1 min read

Македонскиот репрезентативец Дејан Манасков е нов член на Вардар и по пауза од шест години повторно го облекува „црвено-црниот“ дрес.

Вардар го засилува тимот со искусен играч на позицијата лево крило кој зад себе има настапи во неколку европски екипи и настапи на ЕП и СП со репрезентацијата на Македонија.

Вардар добива брз, прецизен и искусен играч со големо меѓународно искуство со што екипата повторно гради силен, респектабилен и конкурентен тим и за сезонава.

„Црвено-црните“ полека го градат тимот со кој и сезонава ќе атакуваат на двојната круна во домашното првенство.

Манасков во Скопје доаѓа по неколку сезони минати во унгарски Веспрем каде беше еден од најдобрите стрелци на клубот со над 540 голови на над 160 натпревари. Претходно настапуваше и за екипите на Борец Велес, Металург и Вецлар, Рајн Некар.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Коцарев ќе има илинденско обраќање во Трново

Следно

Џејми Оливер го откри тајниот рецепт за најдобри шпагети болоњезе на светот

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian