Едно заборавено катче во Аеродром ќе блесне во ново детско игралиште

1 min read

Се врши реконструкција на заборавеното детско игралиште во близина на Стара Стела во општина Аеродром. 

Продолжуваме активно да работиме на обновување на детските игралишта, порачаа од општината. 

Игралиштето се изведува според сите пропишани стандарди, има нова подлога и современа опрема за забава и рекреација на нашите најмили.

-Во изминатиот период и во наредните неколку недели, се заложивме да ги завршиме и пуштиме во употреба повеќе детски катчиња низ општината, како и неколку спортски игралишта за рекреација на сите категории на граѓани. Децата се нашето најголемо богатство, а токму затоа правиме сѐ за да им го направиме поубаво нивното безгрижно детство!, велат надлежните до оваа скопска општина. 

skopjeinfo.mk

Претходно

Зеленски: Секој окупатор кој мачи и убива ќе биде казнет, ништо нема да ја спречи одмаздата!

Следно

Чурлинов има понуда да игра во англискиот Чемпионшип

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian