ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Сончево и топло време со умерена облачност

1 min read

Времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Попладне во планинските подрачја ќе има услови за изолирана појава на краткотраен пороен дожд. Минималната температура ќе биде во интервал од 15 до 22, а максималната ќе достигне од 31 до 38 степени. УВ=8

Во Скопје сончево со мала до умерена облачност и со слаб северозападен ветер. Минималната температура ќе се спушти до 17, а максималната ќе достигне до 35 степени.

Утре ќе настапи преодно стабилизирање на времето. Во деновите од викендот во попладневните часови на места ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи, а ќе има и услови за изолирана појава на невреме. Во недела и понеделник ќе дува засилен северен ветер и ќе има мало опаѓање на температурата.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

ВИДЕО | Лабрадор кој обожава да јаде боровинки стана хит на социјалните мрежи

Следно

Дневен хороскоп за 29 јули: Треба да преземете одговорност за своите постапки

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian