Волас: Русија не успева во многу области од војната во Украина

1 min read

Британскиот министер за одбрана Бен Волас денеска изјави дека „Русија не успева во многу области од војната во Украина“ и дека е можно претседателот Владимир Путин повторно да ја промени стратегијата.

„Русите моментално трпат неуспеси на теренот во многу области… Плановите А, Б и В на Путин пропаднаа и можно е тој да се префрли на планот Г“, изјави Волас за телевизијата Скај њуз.

kurir.mk

Претходно

Совети од Клиника „Жан Митрев“: Сè што треба да знаете за проблемот со полицистични јајници

Следно

Екипите на терен – Се чисти и уредува кејот на Вардар

Latest from Blog

Македонската наука со индигнација ги отфрла препораките на „Комисијата за ревизија на македонската историја“, како псевдонаучни, ништовни и нерелевантни!

Таканаречените “Препораки за заедничко одбележување на историски личности“ на “Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија за историски и

MacedonianEnglishAlbanian