ВИДЕО: Чурлинов му донесе триумф на Штутгарт во Купот на Германија

1 min read

Во својот прв натпревар од новата сезона во германскиот Куп составот на Штутгарт славеше минимално кај Динамо Дрезден со 0:1.

Стрелец на единствениот гол беше македонскиот репрезентативец Дарко Чурлинов после асистенцијата на Вагноман во 33 минута.

Нашиот играч настапу до 74 минута кога беше заменет од Стенцел.

Претходно од 67 минута гостите останаа со еден фудбалер помалку поради двата жолти картони на Антон.

Но, Штутгарт успеа до крајот на мечот да ја задржи предноста и обезбеди пласман во следната рунда.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

ВИДЕО: Шумски пожар избувна во близина на хотели и населени места кај Мармарис

Следно

ФОТО | Поминаа десет години откако победи на Мис Универзум: Оливија Кулпо изгледа неверојатно

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian