Познати се двете групи на 50 Струшки ракометен турнир

1 min read

Вкупно осум екипи ќе учествуваат на јубилејниот 50 струшки турнир, а се поделени во две групи.

Мечевите ќе се играат на отвореното игралиште „Горан Попоски Бабец“ покрај Женската плажа во периодот од 16 до 20 август 2022 година.

Во групата „А“ се домаќинот Струга, потоа АЕК Атина (Грција), Татран Прешов (Словачка) и Е. Пелистер.

А во групата „Б“ се Вардар 1961, Бутел Скопје, Целје Пивоварна Лашко (Словенија) и РК Алкалоид.

Титулата од минатата година ќе ја брани Вардар 1961 кој во финалето по продолженијата беше подобар од Е. Пелистер со 33:32.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Во Црна Гора повторно задолжително носење заштитни маски

Следно

Давор Панчевски ја открива тајната за совршен домашен сладолед

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian