Нови шокантни детали од книгата „Revenge“: Меган Маркл ја малтретирала принцезата Шарлот?

3 mins read

Илјадници обожаватели на британското кралско семејство во светот деновиве го читаат најинтересното четиво за оваа година – книгата „Revenge“ или „Одмазда“ на британскиот новинар Том Бауер, во која Меган Маркл е опишана преку најлошите можни приказни на поранешните колеги, пријатели како и нејзиниот татко Томас Маркл.

Том Бауер, познат британски новинар, посветил неколку месеци на истражување на животот на Меган Маркл, а книгата што ја напиша сега се продава како „алва“. Изминативе денови делови од книгата протекоа на „Твитер“, а една информација од книгата особено ги погоди обожавателите на британското кралско семејство.

Profimedia
Принцезата Шарлот и нејзината мајка Кејт Мидлтон / Фото: Profimedia

Како што наведува Бауер во книгата, Меган Маркл ја малтретирала малата принцеза Шарлот пред нејзината венчавка со принцот Хари и му кажала на малото девојче дека е дебело. Ова, според книгата, страшно ја погодило Кејт Мидлтон, која се расплакала, а тој настан засекогаш го променил односот меѓу двете снаи.

На „Твитер“ се активни хаштаговите „#MeghanMarkleExposed“ и „#MeghanMarkleBulliedCharlotte“, а под нив се напишани илјадници објави. Социјалната мрежа „Твитер“ исто така е преплавена со фотографии од делови од книгата кои би можеле да ѝ го „загрозат“ имиџот на војвотката.

epa-efe
Меган и Хари на денот на нивната венчавка / Фото: EPA-EFE/NEIL HALL

Никој нема добар збор за неа

Авторот признава дека за потребите на книгата интервјуирал воглавно луѓе кои денес не се во добри односи со Меган и немаат најдобро мислење за неа. Токму тие ја опишале сопругата на принцот Хари како многу наметлива, тешка, нефлексибилна и која често ги повредува до солзи своите блиски луѓе и соработници.

Покрај тоа, тие објасниле дека таа отсекогаш се стремела кон луксуз, дури и пред да го запознае британскиот принц. Еден од нејзините долгогодишни колеги ја опиша како најгрубиот човек со кој некогаш работел.

„Меган јасно им стави до знаење на своите блиски луѓе и колеги дека не треба да зборуваат за неа и на некои им се закануваше со тужби, но јас успеав да соберам околу 80 соговорници за мојата книга“, посочи Бауер, пренесува „Daily Mail“.

Принцот Хари и Меган Маркл
Принцот Хари и Меган Маркл / Фото: EPA-EFE/FACUNDO ARRIZABALAGA

Тврдат дека се омажила од интерес

Соговорниците на Бауер ја опишуваат како непредвидлива, тешка и напорна. Поголемиот дел од соговорниците во книгата, која сигурно ќе ги потресе принцот Хари и Меган Маркл, наведуваат дека таа се омажила исклучиво од интерес, а тоа е да стане славна и богата, што нејзината дотогаш актерска кариера не ѝ го овозможила тоа како што очекувала таа.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Македонските репрезентации со успешен почеток на Шаховската олимпијада во Ченаи

Следно

Продолжуваат жештините, мало разладување се очекува во недела и понеделник

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian