Манчестер јунајтед без Роналдо за мечот против Атлетико Мадрид

1 min read

Кристијано Роналдо не е во составот на Манчестер јунајтед за пријателскиот натпревар в сабота (13.45 часот) против Атлетико Мадрид во Осло, Норвешка.

Според британските медиуми, Роналдо ја повторил желбата да го напушти Јунајтед и ја разгледува опцијата да се врати во својот поранешен клуб Спортинг Лисабон.

Мотивирачки фактор за Роналдо е преселбата во клуб од Лигата на шампионите за да може да го зацврсти своето место како најдобар стрелец во натпреварувањето.

Роналдо моментно е прв стрелец со 140 гола во ЛШ, што е 15 повеќе од Лионел Меси, а на делба на третото место се Роберт Левандовски и Карим Бензема со по 86.

Агентот на Роналдо, Жорге Мендеш разговарал со Спортинг со цел да се најде излез од „Олд Трафорд“.

Составот на Манчестер јунајтед за контролниот меч со Атлетико: Де Геа, Хитон, Ковар, Далот, Лерд, Линделоф, Мегвајер, Маласија, Мартинез, Телес, Ериксен, Фернандеш, Фред, Гарнер, МекТоминеј, Пелистри, ван де Бек.

Роналдо бесен како никогаш: Само продолжете да лажете за мене

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Инфлацијата во Словенија на рекордно ниво

Следно

Милиони луѓе во исчекување за добитното ливче на Мега милионс вредно над милијарда долари

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian