Во САД рекордни 1.048 нови случаи на мајмунски сипаници за 24 часа

1 min read

САД објавија рекордни 1.048 нови случаи на мајмунски сипаници во период од 24 часа.

Податоците се објавени на официјалната веб-страница на федералните центри за контрола и превенција на болести (ЦДЦ).

Во моментов во САД има 4.639 случаи на мајмунски сипаници. Ова е највисок процент во светот. На второ место е Шпанија со 3.738 заразени.

kurir.mk

Претходно

Колинда Грабар-Китаровиќ ја покажа совршената фигура: „Вие сте ремек-дело“

Следно

Роналдо побара да го раскине договорот со Манчестер јунајтед?!

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian