ВИДЕО | Лабрадор кој обожава да јаде боровинки стана хит на социјалните мрежи

1 min read

Кучињата кои имаат сопственици обично јадат готова сува храна или готова конзервирана храна, а некои сопственици ги хранат своите кучиња со она што самите го јадат. Сепак, добро познат факт е дека многу кучиња ќе пробаат се што ќе најдат – а ова куче очигледно се воодушевил од вкусот на боровинки.

Видеото од лабрадор како јаде боровинки неодамна стана вирално на „Редит“. Неговиот сопственик на видеото напишал: „Моето куче е повеќе заинтересирано да јаде боровинки отколку да оди на прошетка“.

„Лабрадор, повеќе заинтересиран за храна отколку за вежбање“, „Сигурен сум дека лабрадорите се половина мечка“, „Потребни се тие боровинки за енергија за одење“, „Мојот доберман исто така обожаваше боровинки и капини“, се дел од коментарите под видеото.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Албанскиот парламент ги усвои промените во владата на Рама

Следно

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Сончево и топло време со умерена облачност

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian