Скопјанката која исчезна пред четири дена пронајдена мртва

1 min read

Четири дена откако започна потрагата по Стојанка Ѓоргиева (75) од Скопје, жена која боледува од Алцхајмер и е без слух, таа денеска била пронајдена мртва, пренесе Фокус.

Нејзината ќерка за „Фокус“ вчера изјави дека во текот на завчерашниот ден таа била видена од еден овчар со кого и разговарала.

 Вчера се пребаруваше рид во близина на Орланци каде бил пронајден и дел од облеката на Стојанка.

skopjeinfo.mk

Претходно

Арафат Муареми : Очекуваме нападите и притисоците да продолжат додека се бориме со криминалот во земјава

Следно

Алиоски би можел да ја продолжи кариерата во Фрајбург?!

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian