Пронајдена дрога кај млад Швајцарец во Гази Баба

1 min read

Кај младо момче од Швајцарија е пронајдено дрога на подрачјето на главниот град. 

На 28.07.2022 во 01.50 часот на подрачјето на Гази Баба, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го лишиле од слобода А.К.(19) од Швајцарија, затоа тоа што кај него била пронајдена и одземена марихуана. По документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава, соопшти полицијата. 

skopjeinfo.mk

Претходно

Украинската воена база во близина на Киев уништена од руски ракети, соопшти украинскиот Генералштаб

Следно

Атлетико за 20 милиони евра купи репрезентативец на Аргентина

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian