Приведено лице барано со централна потерница, ова се деталите

1 min read

Во скопското село Идризово денеска во 14.20 часот полициски службеници од Оперативен тим потраги при СВР Скопје го лишиле од слобода Р.Р.(47) од Скопје.

Како што информираа од МВР, тој бил баран по централна потерница од Основен кривичен суд Скопје за издржување казна од осум месеци за сторено кривично дело по член 131 од Кривичниот законик.

Лицето ќе биде предадено во казнено-поправна установа за издржување на казната

skopjeinfo.mk

Претходно

НАСА ќе испрати два нови хеликоптери на Марс за транспорт на примероци

Следно

Бајден со видео порака за 100-годишнината од албанско-американските односи: Горди и среќни за нашата соработка

Latest from Blog

Македонската наука со индигнација ги отфрла препораките на „Комисијата за ревизија на македонската историја“, како псевдонаучни, ништовни и нерелевантни!

Таканаречените “Препораки за заедничко одбележување на историски личности“ на “Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија за историски и

MacedonianEnglishAlbanian