ЈП Паркови и зеленило, по невремето, интервенираа на 30 локации во Скопје

1 min read

По вчерашното невреме екипите на ЈП Паркови и зеленило интервенираа на 30-ина локации низ главниот град.

-Синоќешното невреме што го зафати Скопје, проследено со силен ветер и дожд, предизвика оштетување на гранки и дрвја. Во текот на ноќта екипите интервенираа на 25 локации во општина Аеродром, Гази Баба и Центар. Денес теренските екипи продолжуваат со расчистување на останатите локации, онаму каде што граѓаните продолжуваат да пријавуваат паднати гранки и дрвја, информираа надлежните. 

skopjeinfo.mk

Претходно

ВМРО-ДПМНЕ: Власта бега од избори и од референдум

Следно

Анонимна дојава за бомба го затвори аеродромот во Софија

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian