Оштетена фасада, паднат семафор – големо невреме во Аеродром

1 min read

По силното невреме што вчера попладне го зафати Аеродром, при што беше причинета материјална штета на повеќе локации низ општината, градоначалникот Тимчо Муцунски заедно со општинските служби веднаш излегоа на терен и ги посетија жителите кои претрпеа најголеми штети во временската непогода.

-Граѓаните можат да бидат сигурни дека имаат вистински партнер во Општина Аеродром, а нашите служби работат со сите засегнати страни на што побрзо санирање на штетите. Остануваме на терен сѐ додека е потребно и додека не бидат отстранети сите опасности за граѓаните, порачаа вчера до општина Аеродром. 

Аеродромци, на социјалните мрежи, алармираа дека сливниците се полни со вода по дождот, дека има откорнати дрвја и гранки, а невремето оштетило и фасада на зграда, но имало и откачен семафор. 

Во координација со ЦУК надлежните веднаш излегле на терен да ги санираат штетите со цел да не биде загрозена безбедноста на граѓаните. 

skopjeinfo.mk

Претходно

Компанијата Мета што ги поседува Фејсбук и Инстаграм соопшти за пад на приходите

Следно

Во Хрватска зголемен бројот на заразени со Ковид-19

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian