ОН: Првиот брод со жито би можел утре да ја напушти Украина

1 min read

Првиот брод со жито би можел да ја напушти Украина утре, изјави на прес-конференција заменик генералниот секретар на Обединетите нации за хуманитарни прашања Мартин Грифитс.

– Тоа ќе се случи за неколку дена, се надеваме утре, рече тој.

– Се разбира, во тие пристаништа има бродови со жито, подготвени за заминување, и тие први ќе тргнат и потоа ќе започнеме со проверка и влез на бродовите, рече Грифитс. (МИА)

kurir.mk

Претходно

„Боли“: Крис Рок првпат проговори по инцидентот со Вил Смит

Следно

Албанскиот парламент ги усвои промените во владата на Рама

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian