Колинда Грабар-Китаровиќ ја покажа совршената фигура: „Вие сте ремек-дело“

4 mins read

Откако ја доведе својата телесна фигура до совршенство, поранешната претседателка на Хрватска Колинда Грабар-Китаровиќ почесто објавува фотографии од патувањата на социјалните мрежи. Неодамна тоа го направи од Грција.

Колинда Грабар-Китаровиќ е хрватска политичарка, дипломат и четврти претседател на Република Хрватска (2015-2020). Од 2005 до 2008 година беше министерка за надворешни работи и европски интеграции, од 2008 до 2011 година беше хрватскa амбасадоркa во САД, а од 2011 до 2015 година беше помошник генерален секретар на НАТО за односи со јавноста. На изборите на 11 јануари 2015 година беше избрана за претседателка на Република Хрватска, победувајќи го Иво Јосиповиќ во вториот круг. И тогаш, кога се појави на меѓународната политичка сцена, Грабар-Китаровиќ беше препознатлива по својата убавина, но вистинската трансформација на изгледот се случи во 2018 година, кога драстично загуби повеќе килограми. Сите се прашуваа која е тајната на нејзиниот успех за неверојатната трансформација, но таа набргу се огласи во медиумите откривајќи го „рецептот“ – диетотерапијата липосукциска исхрана.

– Станува збор за диета што првенствено се заснова на зголемен внес на здрави масти и протеини. Всушност, станува збор за лесна медитеранска кујна – риба и пилешки гради со маслиново масло и обилни прилози од зеленчук и салати – откри Колинда Грабар-Китаровиќ. Со ваков принцип на исхрана успеваат секогаш да изгледаат беспрекорно и холивудските ѕвезди како Џенифер Анистон, Сара Џесика Паркер, Пенелопе Круз, Моника Белучи и супермоделката Миранда Кер.

Брзи резултати во слабеење

На Балканот, липосукциската диета го должи својот успех пред сè на брзите резултати во слабеење според протоколот на сараевскиот нутриционист Кенан Мандра, а програмата за слабеење може да се повторува додека не се постигне саканата цел. За тоа Мандра сведочи од сопственото искуство, бидејќи за два месеца од 115 килограми телесна тежина преминал на 75.

– Десет години работев како менаџер во фармацевтската индустрија, а мојата дебелина беше резултат на стрес и неуреден начин на живот. Затоа дизајнирав диета со која ќе се чувствувам сито и ќе имам доволно енергија, а во исто време брзо ќе ги елиминирам насобраните масни наслаги. Револуцијата во мојата глава се случи кога сфатив дека се дебелееме од прекумерно внесување шеќери, а не од масти што телото ги складира како извор на резервна енергија. Кога јадеме нездрава храна, не внесуваме доволно масти во телото, па телото само ги произведува и така се дебелееме. Мојата исхрана е тригерот што го започнува тој процес во спротивна насока – вели Мандра, чија компанија денес има канцеларии во Хрватска, Босна и Херцеговина, Србија, Словенија, Македонија, Романија, Бугарија и во Русија.  – Денес луѓето сакаат брзи резултати како што се постигнуваат со липосукциската исхрана, едноставно кажано, тоа значи дека телото ги користи сопствените масти како извор на енергија, а резултатите се веднаш видливи – продолжува нутриционистот Кенан Мандра.

Убава силна жена

Откако ја доведе својата телесна фигура до совршенство, поранешната претседателка Колинда Грабар-Китаровиќ (54) почесто објавува фотографии од нејзините патувања на социјалните мрежи. Неодамна тоа го направи од Грција. Грабар-Китаровиќ објави неколку фотографии на кои позира со луѓе со кои учествувала на симпозиум на кој се разговарало за последиците од војната во Украина. Коментарите пристигнаа од сите страни, а дел од комплиментите гласат: „Убава претседателка“, „Мојата омилена личност“, „Кралица“, „Убава силна жена“, „Вие сте ремек-дело“…

Закажете бесплатен совет и консултација во „Липо диет“ центарот, (на улица „Димитрие Чуповски“ број 22, спроти поранешен „Мекдоналдс“) или јавете се на телефоните 02 3151714, 070 535033. Протоколот за слабеење може да го нарачате и на домашна адреса.

*Комерцијален ПР текст

 

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Анонимна дојава за бомба го затвори аеродромот во Софија

Следно

Во САД рекордни 1.048 нови случаи на мајмунски сипаници за 24 часа

Latest from Blog

Македонската наука со индигнација ги отфрла препораките на „Комисијата за ревизија на македонската историја“, како псевдонаучни, ништовни и нерелевантни!

Таканаречените “Препораки за заедничко одбележување на историски личности“ на “Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија за историски и

MacedonianEnglishAlbanian