Бидете внимателни, само во Скопје 141 сообраќајни прекршоци

1 min read

На територија на град Скопје вчера се изречени вкупно 141 мерка, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 21 санкција, 39 мерки за прекршоци што ги пешаците, 12 санкции за возење без возачка дозвола.

Изречени се седум мерки за користење мобилен телефон, пет санкции за некористење сигурносен појас, шест санкции за минување на затворен сигнал (црвено светло), пет мерки за нерегистрирани возила, соопшти МВР.

skopjeinfo.mk

Претходно

Г7 од декември планира да ги ограничи цените на руската нафта

Следно

Петков за Тајмс: Корупцијата е најдобрата алатка на Москва на Балканот

Latest from Blog

Македонската наука со индигнација ги отфрла препораките на „Комисијата за ревизија на македонската историја“, како псевдонаучни, ништовни и нерелевантни!

Таканаречените “Препораки за заедничко одбележување на историски личности“ на “Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија за историски и

MacedonianEnglishAlbanian