22-годишник пронајден починат во стан во Скопје

1 min read

Момче на возраст од 22 години е пронајдено починато во својот дом. 

На 27.07.2022 во 12.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека во својот дом бил пронајден починат Г.А.(22) од Скопје. Смрт без видливи траги на насилство констатирал лекар од Итна медицинска помош, а увид на местото извршила екипа од СВР Скопје, соопшти МВР. 

По наредба на Јавен обвинител, телото на починатиот било дадено на обдукција. 

skopjeinfo.mk

Претходно

Алжир, Нигерија и Нигер планираат изградба на гасовод низ Сахара

Следно

2МФЛ: Вардар на стартот против Аресими, Борец домаќин на Слога 1934

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian