Во прекин железничката линија Скопје -Табановце, ова е причината

1 min read

Линијата Скопје – Табановце – Скопје е во прекин, информираат од ЖРСМ Транспорт АД-Скопје.

– Линијата Скопје – Табановце е во прекин од 23.06.2022 година поради недостаток на машиновозачи. Правиме напори линијата Скопје – Табановце – Скопје да се нормализира во август 2022 година, велат ЖРСМ Транспорт АД – Скопје. 

skopjeinfo.mk

Претходно

Чавушоглу: Шведска сè уште не и испорачала на Турција осомничени за тероризам

Следно

Шкупи – Динамо Загреб, имаше пренос на ХРТ, но не и на МТВ?!

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian