На плажа на Халкидики пронајдено машко тело, се утврдува идентитетот

1 min read

Телото на постар маж, чиј идентитет не е познат, синоќа грчката крајбрежната стража со помош на пожарникари го извлекле од тешкиот дел на плажата на населбата Бати, во општина Неа Пропонтида на Халкидики.

Како што објавуваат грчките медиуми, станува збор за витко тело на маж на возраст од приближно 75 години, висок 1,75 м. Екипа на Брза помош го пренела телото во Здравствениот дом Неа Муданија, а потоа во Општата болница Полигирос, каде што била констатирана смрт.

Обдукција врз телото е наредена од страна на пристанишната служба на Муданија, која ја спроведува прелиминарната истрага.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Дебатата на кандидатите за британски премиер прекината бидејќи водителката се онесвести (ВИДЕО)

Следно

Ристовски: Шкупи е солидна екипа, среќен сум што Динамо е во следната рунда

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian