На патот Велес – Градско се вози по една лента поради сообраќајка

1 min read

Сообраќајот на патниот правец Велес – Градско кај местото Венуле од 11.45 часот се одвива наизменично по една коловозна лента поради случена сообраќајна незгода, соопшти АМСМ.

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На ГП Табановце времето на чекање за влез во државата е околу 40 – 60 минути. На останатите гранични премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата.

Извор: МИА

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Летно задоволство од Стефанија Несторовска: Чоколадни чашки што се „топат“ во уста

Следно

Чавушоглу: Шведска сè уште не и испорачала на Турција осомничени за тероризам

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian