ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Сончево и многу топло време

1 min read

Времето ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од јужен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 12 до 22, а максималната ќе достигне од 34 до 40 степени. УВ=9

Во Скопје, сончево со мала облачност. Минималната температура ќе се спушти до 19, а максималната ќе достигне до 40 степени.

До среда ќе се задржи многу топло време. Во среда попладне и во четврток во текот на денот на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи. Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со интензивен пороен дожд, силни електрични празнења, силен ветер и услови за изолирана појава на град.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Браво Марко, успешно го заврши и шестото препливување на релација Струга – Градиште

Следно

Земјите-членки на ЕУ постигнаа договор за планот за гас

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian