Јувентус го раскина договорот со Ремзи

1 min read

Италијанскиот тим Јувентус објави дека ја прекина соработката со играчот од средниот ред Арон Ремзи. Велшанецот за предвремниот раскин на соработката ќе добие 3 милиони евра.

Ремзи во Јувентус дојде во 2019 година од Арсенал како слободен играч од Арсенал, а бидејќи „старата дама“  не плати никакво обештетување за него, му даде договор на Велшанецот од 7 милиони евра по сезона.

Ремзи многу не се наигра во Јувентус бидејќи поголем дел од времето беше повреден, а како замена за него се споменува Леандро Паредес од ПСЖ.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Русија најави големи воени вежби, далеку од Украина

Следно

Млада месечина во Лав на 28 јули: Какви промени нè очекуваат?

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian