Украина доби неколку ракетни лансири од Германија

1 min read

Украина доби неколку повеќенаменски ракетни лансири и три самоодни хаубици од Германија, изјави министерката за одбрана Кристин Ламбрехт, пренесе ДПА.

Веста доаѓа еден ден откако првата серија на противвоздушни тенкови „Леопард“ пристигна во оваа земја од Германија.

Уште 12 тенкови се очекува набрзо да пристигнат во Украина. (МИА)

kurir.mk

Претходно

Што прават и каде се политичарите додека пожарите беснеат низ државата

Следно

Стефковски на терен со Црвен крст во акција за заштита од топлото време

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian