Уапсен скопјанец баран со централна потерница

1 min read

Полициски службеници уапсиле лице од скопско Батинци барано со централна потерница за сторени кривични дела, соопшти попладнево Министерството за внатрешни работи.

– Полициски службеници од Оперативен тим потраги при СВР Скопје синоќа во 22:15 часот на улица „Ленинова“ во Скопје, го лишиле од слобода Б.Р. (24) од село Батинци, скопско. Тој бил баран по централна потерница од Основното јавно обвинителство Скопје за спроведување истражна постапка, поради сомнение за сторени кривични дела по член 258 и член 141 од Кривичниот законик, посочуваат од МВР.

На лицето му е определена мерка притвор во траење од 30 дена.

skopjeinfo.mk

Претходно

ВИДЕО: Голем пожар беснее во Чешка, целата земја е во чад

Следно

Јувентус се вклучува во трката по потписот со Депај

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian