И општина Центар се сеќава на катастрофалниот земјотрес

1 min read

Земјотресот го голтна Скопје во 1963, а денеска сите се сеќаваат и се молат повеќе да не се повтори никогаш.

По тој повод, со положување на свежо цвеќе, претставници од општината Центар, оддадоа почит на настраданите со порака дека само заедништвото ја победува секоја катастрофа, издигајќи се одново во нови почетоци.

skopjeinfo.mk

Претходно

Условни казни за учесниците кои признаа вина за насилните инциденти на протестите против францускиот предлог

Следно

Агенција за разузнавање: Чулев нема добиено отказ, туку е суспендиран по решение на Дирекцијата за безбедност на класифицирани информации

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian