ФОТО | Дизајнерите покажаа како да се обнови уништената Украина

1 min read

Фото: Unsplash

Проектот „Re: Create UA“ ги предизвика дизајнерите, архитектите и уметниците да покажат како би ги обновувиле урнатите згради во Украина. Креативните идеи редовно се објавуваат на Фејсбук профилот на проектот, па во продолжение ви претставуваме дел од нив.

Во продолжение проследите ги идејните решенија на дизајнерите за разурната Украина.

.

Видео на денот


www.slobodenpecat.mk

Претходно

Полувреме: Офанзивен фудбал на Шкупи и Динамо, но мрежите мируваат

Следно

САД не добиле формално известување од Русија за напуштањето на МВС

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian