Арсенал не запира, сака да го купи најдобриот играч во холандскиот шампионат

1 min read

Менаџерот на Арсенал, Микел Артета сака на „Емирати“ да го донесе најдобриот играч во холандската Ередивизија, Коди Гакпо, пишуваат англиските медиуими.

Арсенал во летниот преоден рок потроши 132 милиони евра на засилувања, но Артета сака партнер на Габриел Жесус во нападот да му биде Гакпо од ПСВ Ајндховен.

Коди Гакпо минатата минатата сезона беше прогласен за најдобар играч на Еведивизија, а ПСВ за својот заменик капитен бара најмалку 40 милиони евра.

Гакпо кој има 23 години ги помина сите категории во младинската академија на ПСВ, а аза првиот тим досега одигра 132 натпревари и постигна 42 гола. Арсенал во летниот преоден рок досега ги ангажираше Габриел Жесус, Олександр Зинченко, Фабио Виеира и Маркињос.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Четири скопски општини утре ќе бидат без струја

Следно

Најдобар летен коктел: Дали сте пробале ледено мохито со лубеница?

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian