ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Посвежо утро, сончев и многу топол ден

1 min read

Денеска во Македонија ќе преовладува сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен, а долж Повардарието повремено засилен ветер од северен правец. Индексот на УВ зрачење е 9.

Минималните температури утре ќе се движат од 11 до 19 степени, а максималните од 30 до 42 степени. Во Скопје утре минималната температура ќе достигне до 16 степени, а максималната до 39 степени.

Долж Повардарието утре ќе дува повремено засилен ветер од северен правец, но времето ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност.

Нестабилност на повеќе места се очекува во среда и во четврток во попладневните часови, информираат од УХМР.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Одбојкарите на Франција за прв пат се победници во Лигата на нации

Следно

Дневен хороскоп за 25 јули: Важно е околу себе да гледате среќни и задоволни лица

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian