ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ знаат дека договорот е лош, на штета на македонскиот јазик, идентитет и историја

1 min read

СДСМ знае дека ќе доживее дебакл, затоа не поддржува референдум, предавникот Ковачевски ја чува фотељата, велат од ВМРО-ДПМНЕ.

„Ако СДСМ беа уверени дека договорот кој го постигнале и протоколот кој го потпишале се толку добри, тогаш немаше да имаат проблем да излезат на референдум.

СДСМ знаат дека договорот е лош и дека е на штета на македонскиот јазик, идентитет и историја, и затоа бегаат од референдум.

На СДСМ им е страв од народот. Кој масовно се обедими против бугаризацијата планирана од предавникот Ковачевски.

Предавникот Ковачевски се крие и зад пратениците на СДСМ и зад владага во целост, бега од референдум и само се бори да ја зачува позицијата“, стои во нивното соопштение до јавноста.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Зошто никогаш не смеете да пиете вода од пластично шише загреано на сонце

Следно

Во престрелка во Лос Анџелес две лица загинаа, а уште пет се ранети

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian