Протестот „Сакем ноќен живот во Скопје“ е откажан

1 min read

Газдите на летните дискотеки од Градскиот парк во Скопје го откажаа протестот кој требаше да се одржи во среда. Тие денеска имале средба со министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски на која им било ветено наоѓање решение за проблемот што не им се издадени лиценците за работа. 

-Нашите барања за спас на ноќниот живот во Скопје најдоа слух кај надлежните институции. Министерот Оливер Спасовски лично се заложи за брзо решавање на проблемот и спас на ноќниот живот на младите скопјани. Како причина на нивната отвореност за решавање на овој проблем протестот се откажува. Се надевам Скопје како град за краток рок ќе може да понуди летен ноќен живот, се вели со сооштението до јавноста.

skopjeinfo.mk

Претходно

Кина го предупреди Вашингтон за евентуална посета на Пелоси на Тајван

Следно

Драгана Ристова е новиот тренер на ЖРК Куманово

Latest from Blog

ВМРО-ДПМНЕ: Каков дебакл – во истиот ден кога Каевски се фалеше дека го заштитиле идентитетот, демантот стигна од Бугарија, Македонија прифатила дека Самоил е бугарски цар, а Климент и Наум твореле во бугарска држава

Кој го намести младиот олигарх Дарко Каевски поразот да го прославува како победа, во истиот ден

MacedonianEnglishAlbanian