Пожар на армискиот полигон Криволак

1 min read

Пожар од поголем обем има на армискиот полигон Криволак. За пожарот биле известени надлежните во АРМ и било побарано интервенција со хелихоптер заради непристапниот терен, информираа попладнево од Центар за управување со кризи.

Од РЦУК – Велес ја информирале централата на ЦУК во Скопје дека според информацијата добиена од од дежурниот во ТППЕ Неготино, на подрачјето на општината Неготино бил појавен пожар на полигонот Криволак.

„Стапено е во контакт со воениот полигон Криволак и не известија дека појавен е пожар на АБХ стариот полигон на непристапен терен. Точното време на појавување не е познато, се смета дека најверојато е тоа во ноќните часови. Изутрината биле известени од дежурниот во полигонот“, појаснија од ЦУК.

Извор: МИА

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Анџелина Џоли ја доби правната битка против поранешниот сопруг Бред Пит

Следно

Руските авиокомпании поради санкциите годинава ќе превезат 19 милиони патници помалку

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian