ФОТО+ВИДЕО: Фудбалерите на Динамо Загреб отпатуваа за Скопје

1 min read

Во вторник со почеток од 21.00 часот на Националната арена „Тодор Проески“ во Скопје ќе се игра реванш натпреварот од второто квалификациско коло во Лигата на шампионите помеѓу македонскиот првак Шкупи и Динамо Загреб.

На стадионот „Максимир“ во првите 90 минути немаше победник, односно резултатот беше 2:2, на кој повеќе се радува составот на тренерот Гоце Седлоски кој и натаму вели дека „модрите“ се фаворити во овој двомеч.

Во редовите на хрватскиот првак предводен од Анте Чачиќ секако ќе бидат и двајцата наши репрезентативци Стефан Ристовски и Аријан Адеми.

Фудбалерите на Динамо расположени отпатуваа за Скопје, за навечер е закажана прес-конференција на која тренерот Чачиќ ќе ги сподели очекувањата, а потоа ќе го имаат и официјалниот тренинг.

Главен судија на утрешниот дуел ќе биде Данецот Јакоб Кехлет, ќе му помагаат неговите сонародници Ларс Хумелгаард и Виктор Ските.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Репрезентативецот Магдевски се врати во МЗТ Скопје Аеродром

Следно

Сашка и Сашко со рецепт за оризови барчиња со карамела и чоколадо

Latest from Blog

Македонската наука со индигнација ги отфрла препораките на „Комисијата за ревизија на македонската историја“, како псевдонаучни, ништовни и нерелевантни!

Таканаречените “Препораки за заедничко одбележување на историски личности“ на “Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија за историски и

MacedonianEnglishAlbanian