ФОТО | Прослава во домот на Пандев: Најмладата ќерка на фудбалерот наполни 4 години

1 min read

Долгогодишниот капитен и најдобриот стрелец во историјата на нашата репрезентација, Горан Пандев сега има многу повеќе време да се посвети на својот приватен живот.

Пандев од 2009 година е во среќен брак со својата сакана Надица. Тој во едно интервју откри дека е среќен што ја има Надица за жена, посочувајќи дека неговата сопруга морала да се соочи со најголемиот товар при воспитувањето на нивните три деца. Тие ги делат синот Филипо и двете ќерки Ана и Софија.

Во домот на Пандев имаше прекрасен повод за славење.

Имено, неговата најмала ќерка вчера го слави просвојот 4-ти роденден.

„Ова е твој ден! Среќен роденден“, напиша Горан во описот на неколкуте фотографии што ги сподели на својот инстаграм-профил.

Под неговата објава, следеа бројни желби и честитки за преслатката Софија од обожаватели и пријатели од целиот свет.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Македонија со 12 кошаркари на Европското У18 првенство во Турција

Следно

Алтернатива го поддржува својот министер Сали и бара разрешница за случајот „Жан Митрев“

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian