Водовод: Можен прекин на водоснабдувањето во две скопски населби

1 min read

Јавното претпријатие Водовод и Канализација информираат дека поради прекин на снабдувањето со електрична енергија од страна на ЕВН Македонија, без струја попладнево се пумпните станици Бутел и Радишани.

„Доколку дефектот од страна на ЕВН трае подолго време и дојде до празнење на резервоарите може да има прекин на водоснабдување во населбите Бутел и Радишани“, информираат од Водовод и Канализација.

skopjeinfo.mk

Претходно

Ферстапен: Штета е што Шарл предвреме ја заврши трката, се надевам дека е добро

Следно

Полски ММА борец загина во Украина каде се борел како платеник

Latest from Blog

Д-р Петличковски за кичевчанецот суспектен на мајмунски сипаници: Немаме законска можност да го присилиме да се тестира, очекуваме да му проработи совеста

Здравствените власти мака мачат да обезбедат примерок за тестирање од првиот суспектен случај на мајмунски сипаници

MacedonianEnglishAlbanian