ВИДЕО: Рафиња со голчиште го реши „Ел Класико“

1 min read

Фудбалерите на Барселона ги совладаа Реал Мадрид со минимални 1:0 во пријателски натпревар пред почетокот на сезоната во Ла Лига.

Популарното „Ел Класико“ се одржа во Лас Вегас, бидејќи и двете екипи се подготвуваат за новата сезона во САД.


Стрелец на единствениот гол беше засилувањето од Лидс, Рафиња во 27 минута со прекрасен шут од 20-тина метри.

Деби во дресот на Барселона имаше и новиот напаѓач Роберт Левандовски кој го одигра првото полувреме и имаше два шута, првиот го одбрани Куртоа, а вториот го блокираше Давид Алаба.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Сончево и многу топло, попладне можни поројни дождови и грмежи

Следно

Никогаш не оставајте го детето само во автомобилот на горештините!

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian