ВИДЕО | Неразделни пријатели: Голема љубов меѓу бик од 450 килограми и куче

1 min read

Ова мало теле го испуштило својот прв среќен звук со својот пријател куче, а денес, бик тежок над 450 килограми, мора да легне за да можат безбедно да играат, пренесува

„На почетокот беа речиси идентични по големина, беше како да гледате две кученца како играат“, вели сопственикот и додава: „Тие ѝ пристапуваат на играта на два различни начини, но многу добро се разбираат“.

Телето, по име Џон Луис, било донесено во засолништето за животни „Џентл барн“ кога имало само една недела.

„Беше сирак и имаше висока температура и беше многу болен. Од првиот ден се трудевме да му го спасиме животот“, вели сопственикот. „Нашето куче Скај го штитеше, го чуваше и минуваше денови лежејќи покрај него.“

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Атлетико Мадрид е подготвен да се откаже од Гризман поради Роналдо

Следно

Одбојкарите на Франција за прв пат се победници во Лигата на нации

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian