Украдени дипломатски таблички од автомобил во Скопје

1 min read

Министерството за внатрешни работи информираше дека вчера во 09.45 часот во СВР Скопје, вработена во амбасада на странска земја пријавила дека на 22/23.07.2022 во периодот од 23.00 до 09.20 часот од паркирано возило „форд фокус“ пред амбасадата на ул.„Франклин Рузвелт“ биле одземени дипломатските регистарски таблици.

Полицијата презема мерки за расчистување на случајот/ 

skopjeinfo.mk

Претходно

За неколку часа повеќе од илјада мигранти пристигнаа во Италија

Следно

ВИДЕО| Хрватската полиција објави нова информација за ноќната несреќа во која туристички брод со патници удри во сплитското западно крајбрежје.

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian