Скопјани, ќе се сетите ли каде е направена оваа фотографија?

1 min read

Во една од групите каде старите скопјани споделуваат сеќавања и спомени беше објавена оваа фотографија. Ќе се сетите ли каде е направена оваа фотографија? Ова место и од оваа перспектива сега изгледа поинаку? 

Ова е подвожњакот кон Црниче (лево) и Пржино нагоре. Десно е Геолошкиот Завод кој го срушија и на негово место сега е палатата наречена Емануел Чучков каде денес се сместени неколку државни институции. 

skopjeinfo.mk

Претходно

Илјадници лица бегаат од пожарот во близина на Националниот парк Јосемити

Следно

Штафетата на Канада ги изненади Американците на СП во Јуџин

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian