ФОТО: Непознат сторител „разубавил“ Мерцедес паркиран на противпожарен приод во Хрватска

1 min read

На социјалните мрежи е објавена фотографија од автомобил „Мерцедес“ паркиран на приод за противпожарни возила во хрватскиот приморски град Трогир, на кој непознат сторител со спреј со црвена боја напишал „противпожарен приод“ и „193“.

Фото: Фејсбук / Vatrogasci – 193

„Пред неколку дена во Трогир, блокиран противпожарен приод. Сопственикот/сопственичката“ ја дочека еден разубавен автомобил… Мислам дека во иднина ќе пазат каде паркираат… Ова е поука и за другите да пазат“, пишува во објавата на фејсбук-страницата „Пожарникари – 193“

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Папата замина за Канада да го пренесе извинувањето на црквата до домородното население за злоставувањата на нивните деца во минатото

Следно

Гвардиола: Левандовски не беше „срцето“ на Баерн

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian