ФОТО | Ана Ивановиќ се пофали со џиновски букет: Бастијан Швајнштајгер постојано ја разгалува својата сакана

1 min read

Славната тенисерка Ана Ивановиќ веќе подолго време не се занимава со „белиот спорт“, но и покрај тоа може да се пофали со феноменална линија што е доказ дека продолжува да тренира.

Овој пат, Ана беше фотографирана како ужива на плажа, облечена во лелеав зелен фустан, а нејзините убави долги нозе и широката насмевка беа во преден план.

Покрај Ана е поставена голема корпа со свежи цвеќе, која веруваме дека е подарок од нејзиниот сакан, фудбалерот Бастијан Швајнштајгер со кој објави селфи на истата плажа.

Комплиментите од нејзините фанови се нижеа под фотографијата: „Ана секогаш си убава“, „Ана ти кажаа ли дека си најубавата на светот, секако не се смета само физичката убавина“, „Имаш нозе за медал“. …

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Фантастично деби на Миовски за Абердин, со гол и асистенција

Следно

Во Русија блокиран новиот проект на весникот „Новаја газета“

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian